darekmm@o2.pl +48 691 744 364
+48 691 744 364 darekmm@o2.pl
P-0018
P-0026
P-0065

O nas

 

Zapraszamy państwa

do skorzystania z wypoczynku wśród lasów w samym sercu Mazur, zwanych Krainą Tysiąca Jezior.

 

So dyspozycji będziecie mieli Państwo komfortowy i pięknie położony domek nad jeziorem Selmęt Wielki, na działce o powierzchni 6400m2 z własną linią brzegową jeziora.

 

Miejsce to jest rajem dla miłośników wędkowania, wycieczek pieszych i rowerowych oraz osób tęskniących za naturą. Z dala od zgiełku miasta, przemysłu z krystalicznie czystym powietrzem, mazurską przyrodą, ciszą, znajdziecie Państwo spokój i ukojenie oraz regeneracją sił witalnych. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Tu się wraca.

 

Okolica:

Jezioro Selmęt Wielki o powierzchni lustra wody 1262,0 ha. Objęte częściowo strefą ciszy. Możliwość wędkowania po uprzednim wykupieniu zezwolenia. Spotykane gatunki ryb to: szczupak, sum, sandacz, lin, węgorz, okoń i wiele innych. Największe okonie łowi się właśnie w tym jeziorze.

 

Położenie – 13 km na wschód od Ełku z szeroką gamą atrakcji turystycznych w mieście i okolicach oraz wspaniałą infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną (restauracje, bary, dyskoteki). Szlaki turystyczne piesze i rowerowe wśród lasów sosnowo-świerkowo-brzozowych z poszyciem jałowca.

 

Na miejscu „żółty szlak rowerowy” o długości 49 km. wokół jeziora Selmęt Wielki.
 

Idealne miejsce do uprawiania turystyki kajakowej ze stanicą wodną PTTK w Ełku z uwagi na to, że Mazury to przecież Kraina Tysiąca Jezior. Większość z nich połączona jest małymi rzekami stanowiącymi szlaki kajakowe. Najdłuższy, kilkunastokilometrowy szlak stanowi droga wodna z jeziora Jędzelewskiego poprzez 2-kilometrowy odcinek rzeki Stare Juchy do jeziora Ułówki oraz przesmykiem wodnym do jednego z największych jezior Pojezierza Ełckiego-Łaśmiady. Jest on częścią szlaku kajakowego z Wydmin do Ełku.

 

Dla miłośników natury lasy w okolicach Ełku – to wymarzone miejsce do obserwacji zwierząt zamieszkujących te okolice. W uroczyskach leśnych można spotkać jelenia, sarnę, dzika, zająca, kunę, tchórza, a zimą rysia, a ostatnio nawet wilka. Osobliwością przyrody są również żyjące w lasach ełckich łosie i bobry. Wytrwali i cierpliwi obserwatorzy przyrody mogą spotkać łosie szczególnie na podmokłych terenach, których tutaj nie brakuje. Ponadto na licznych śródleśnych polankach odbywają swoje gody cietrzewie, a na obrzeżach leśnych, w sąsiedztwie wód spotkać można czaple i żurawie.

Dla miłośników natury
lasy w okolicach Ełku
Na miejscu
żółty szlak rowerowy
Idealne miejsce
do uprawiania turystyki kajakowej
Możliwość wędkowania
po uprzednim wykupieniu zezwolenia
Dla gości
dostęp do plaży
Domek nad jeziorem
"Selmęt Wielki"
przyjedź, odpocznij pokochaj to miejsce Piękny, mazurski krajobraz
Prawa autorskie © domeknadjeziorem.com 2016